Dubingiai.info

Dubingių legendos

Atrask Aplankyk

Kviečiame atrasti, pamatyti ir surasti savo Dubingius. Rūpestingai suruošėme jums lauknešėlį: nuorodas apie galimus kelionės būdus, žinomas ir nežinomas lankytinas vietas bei maršrutus po nuostabią gamtą.
Kad ir kiek daug skaitytume, klausytumėmės ar galvotume apie Dubingius, jie savo grožio paslapties iki galo neatskleis. Todėl kviečiame ruoštis kelionei. Čia rasite nuorodas, ką aplankyti tikrai verta.

Atrask Dubingiuose

Aplankyk Dubingiuose

Tiltas per Asveja Dubingiai

…statytas žymiausio tarpukario Lietuvos inžinieriaus Anatolijaus Rozenbliumo, dirbusio su garsiais to meto architektais: Vytautu Landsbergiu-Žemkalniu, Stasiu Kudoku, Feliksu Vizbaru, Vladimiru Dubeneckiu ir kt. Ką mena tiltas per Asveją, skaityk čia.

…1958 m. pastatyta ir tris kart degusi, atstatyta 2014 m. ir tapusi miestelio bei artimiausių apylinkių traukos centru. Istoriją apie degančias ir vėl pakylančias Dubingių bažnyčias skaitykite čia.

…istorinis-kultūrinis paminklas, savo atminties podėliuose slepiantis daugybę joje šeimininkavusių žydų, miestelėnų ir prakeleivių gyvenimo išpažinimų bei istorijos skersvėjų. Dabar čia įsikūrusi Asvejos regioninio parko direkcija. Visos paslaptys apie karčemą čia.

…kurią aplankę išgirsite ne tik Vytauto Didžiojo, Jogailos, Radvilų ir Tiškevičių žingsnius, bet ir pamatysite technologijų sudabartintą istoriją, prabilsiančią senam, jaunam ir vaikui. Išsamiau apie tai, ką apie XV a. statytą pilį šnabžda išlikę jos iždinės griuvėsiai, skaitykite čia.

…kaitinančios dubingiškių vaizduotę ir akinančios prikelti vilą naujam gyvenimui. Apie trumpą, bet nepamirštamą gyvenimą Turizmo viloje ir jos istoriją skaitykite čia.

…teberandami Dubingiuose. Apie tai, kas dažnai nutylima, bet nepamirštama, skaitykite čia.

Pažintiniai takai piliavietėje ir Dubingių apylinkėse

…jų yra tinkančių įvairiems skoniams ir įnoriams: mėgstantiems pamankštinti kojas, minti dviratį ar maloniai tinginiauti, žvalgantis pro automobilio langą. Apie kvapą atimantį pažintinių takų grožį skaitykite Asvejos regioninio parko svetainėje.

Kitos temos, kurios gali patikti