Dubingiai.info

Dubingių legendos

Istorija Paveldas

istorija uzrasai dubingiai

Štai, kokius žodžius apie šį kraštą išsaugojo istorija: „Vytauto Didžiojo laikais Dubingiai buvo apskrities miestas ir net užsieniuose buvo žinomas gelumbės fabrikų išdirbiniais. Dar ir dabar Dubingių ežero vidury teberiogso piliakalnis, nuo kurio kryžiuočiai pasitraukė nieko nepešę, kuriame Vytautas Didysis buvo pastatęs bažnyčią, ir kuriame Barbora Radvilaitė su Zigmantu Augustu praleido laiką nuo sutuoktuvių” (iš LVIA archyvo). 

Norite išsamiau sužinoti apie garbingą Dubingių praeitį, istorines asmenybes? Nuo Vytauto Didžiojo, Radvilų valdymo laikotarpio iki atkurtos Nepriklausomybės – svarbiausias žinias rasite šioje istorijos rubrikoje. 

Sunku įsivaizduoti, kad nors kiek Lietuvos istorija besidomintis žmogus nebūtų girdėjęs apie turtingą istorinį Dubingių paveldą – Vytauto Didžiojo, Radvilų, Tiškevičių laikus… Bet ar dažnas žino, kad be šio garso miestelis tebėra apstus ir kitokių paveldo turtų – išskirtinio gamtos grožio, materialių ir nematerialių kultūros, etnografijos objektų ir, žinoma, gyvosios atminties, kuria dubingiškiai noriai ir dosniai dalijasi. Šioje rubrikoje rasite išsamesnių žinių apie piliavietę, tris kart degusią ir neseniai atstatytą bažnyčią, senąją smuklę, medinį tiltą per Asveją ir kitus įdomius bei istoriškai vertingus miestelio objektus. 

Dubingiai peizažas iš drono
Fotografijos autorius: Darius Janutis

Kitos temos, kurios gali patikti