Dubingiai.info

Dubingių legendos

Renginiai Tradicijos

Šio mažo miestelio tikrai nekankina nuobodulys! Dubingiai gali nustebinti ir aukštosios kultūros gerbėją, ir gamtos prieglobsčio mylėtoją. O ką kalbėti apie galimybę puikiai suderinti ir viena, ir kita?

Viliamės, jus įtikins ši kultūros renginių ir pramogų suvestinė. Pasmalsaukite, kas vyksta jaukiame miestelyje prie Asvejos, sekite naujienas mūsų Facebook paskyroje ir nedvejodami atvykite viskuo įsitikinti patys!

Dubingiai nuolat pilni įvairiausių įdomių vyksmų: kultūrinių renginių, tradicinių švenčių, bendruomenės susiėjimų. Žinia, geriau vieną kartą pamatyti, negu daugkart išgirsti. Taigi kviečiame pasižvalgyti po mūsų fotografijų galeriją – čia rasite užfiksuota daug įsimintinų Dubingių ir dubingiškių gyvenimo akimirkų.

Kultūra ir renginiai Dubingiuose

Šv. Jurgio baznycia renginiai Dubingiai

Dubingių muzikos festivalis

Kategorija: Kultūra

Jau nuo 2017 m. Dubingiai kiekvieną vasarą džiugina klasikinės muzikos gerbėjus ir gurmanus: nuo birželio iki rugsėjo čia vyksta Dubingių muzikos festivalis, įgaunantis vis didesnį pagreitį – plečiasi ne tik jo atlikėjų ratas, repertuaras, bet ir geografija. Festivalio įkvėpėjai mecenatė Aurelija Rusteikienė (Rusteikų šeimos fondas) ir Gediminas Jaunius (prodiuserinė kompanija ELITAZ) šią muzikos šventę sumanė kaip savo draugų, muzikos profesionalų, dovaną dubingiškiams, o per pirmuosius keletą metų jis išaugo į solidų tarptautinį festivalį, turintį savo meno vadovą (Eimantas Bešėnas), garbės ambasadorę (Birutė Vizgirdienė), aukščiausio lygio atlikėjus ir nuolatinius partnerius – Molėtų kultūros centrą.

Geros muzikos, skambančios įstabaus grožio gamtos apsuptyje, mylėtojai, nepraleiskite progos pasidžiaugti šiuo savitu festivaliu!

renginiai tradicijos dubingiai

Kiti kultūriniai renginiai

Kategorija: Kultūra

Atvykę į Dubingius galite tikėtis ne tik geros muzikos: senojoje smuklėje, kurioje dabar įsikūrusi Asvejos regioninio parko direkcija, vyksta įvairios parodos, susitikimai su kūrėjais, knygų pristatymai, konferencijos.

Dubingių biblioteka kviečia į tradicinius poezijos vakarus, susitikimus su rašytojais ir poetais, netoliese, Drąsių kaime, įsikūręs teatras šeimai “Teatriukas” į savo spektaklius ir kūrybines programas kviečia pašėlioti Dubingių bei jų apylinkių vaikučius ir tėvelius.

Svečių visada laukia unikalus „Nameliukas-muziejukas“ – privačiai saugoma Dubingių kraštotyros muziejaus ekspozicija, prižiūrima dubingiškės Kristinos Giedrytės-Lyndienės.

Na, ir Šv. Jurgio bažnyčioje gera muzika skamba ne tik Dubingių festivalio metu: bendruomenės pastangomis čia rengiami sakralinės muzikos koncertai. Taigi miestelis šurmuoliuoja ir skamba ištisus metus!

renginiai tradicijos dubingiuose

Tradiciniai bendruomenės susibūrimai bei šventės

Kategorija: Kultūra

Iš kur miestelis imtų jaukumo ir savitumo, jei ne jame rengiamos bendruomenės šventės? Dubingiškiai negaili savo energijos nei laiko seniai tradicinėmis tapusioms rudens, kalėdinėms ir pavasario mugėms, nė vienas nepasigailės, užsukęs į Kalėdinės eglutės įžiebimo, Baltojo Kalėdų stalo, Užgavėnių, Jurginių šventes, Mindaugo karūnavimo dieną dubingiškiai, molėtiškiai ir kitų apylinkių bei regionų gyventojai būtinai susiburs garsiajame Dubingių piliakalnyje – čia kasmet gražią šventę surengia Molėtų savivaldybė.

Bendruomenė telkiasi ne tik švęsti šventes, bet ir paminėti svarbius įvykius – žydų genocido dieną kasmet skaitomi nužudytų Dubingių štetlo žydų vardai. Rengiamos ir socialinės akcijos vienišiems senukams, stokojančioms šeimoms, dėmesio pristygstantiems vaikams.

Užsukite. Čia gera būti.

giminiu dienos dubingiuose

Giminių dienos Dubingiuose

Kategorija: Kultūra

Tai ypatingas renginys, gimęs genealogijos tyrėjo Arūno Cijunaičio, dubingiškės Kristinos Giedrytės-Lyndienės ir Dubingių mecenatės Aurelijos Rusteikienės iniciatyva. Kartą metuose vis kita dubingėnų gentis susirenka draugėn: senoliai, jų vaikai ir vaikaičiai, vaikaičių vaikai – visos giminės kartos, kiek tik jų šiuo metu gyvenama. Tai graži proga ne tik susitikti ir švęsti, bet ir sužinoti savo giminės medžio istoriją, nes kiekvieną susitikimą lydi A. Cijunaičio parengtas, archyviniais dokumentais paremtas pasakojimas apie tos genties kilmę, istoriją, savitumus.
patirk dubingius edukacine programa

Edukacinės programos

Kategorija: Kultūra

Dubingiškiai rūpinasi žinios apie savo krašto istoriją, kultūrą, gyvenseną skleidimu ir tai daro pačiais įvairiausiais būdais. Vienas jų – gausios edukacinės interaktyvios programos. Jų apstu Asvejos regioninio parko veiklose, Dubingių bibliotekos, VšĮ “Susitikime veikti” sumanymuose, prie dubingiškių ir svečių švietimo bei ugdymo aktyviai prisideda ir Molėtų kultūros centras bei Molėtų savivaldybė.

Apie visas šias galimybes sužinosite, užsukę į minėtų organizacijų svetaines arba Faceboo’k paskyras.

religines sventes dubingiuose

Religinės šventės

Kategorija: Kultūra

Naujoje Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje sujudimas: šiuo metu parapijiečiai rengiasi šventovės konsekracijai, ta proga vyksta dvasinio pasirengimo iškilmei programa. Klebonas Dainius Jančiauskas ir parapijos taryba ieško būdų pagyvinti ir atnaujinti sielovadą, tačiau nėmaž nepraranda jėgos ir senosios tradicinės šventės: liepą – Marijos Škaplierinės, balandį – Šv. Jurgio atlaidai. Jei norite suskubti pamatyti iškilmingas procesijas aplinkui šventovę, lydimas tradicinių giesmių, liturginių vėliavų ir vėjuose plevėsuojančių kaspinų, užsukite. Didžiuosiuose miestuose toks būdas švęsti atlaidus gana sparčiai nyksta. Dubingiuose vis dar yra.

Informacijos apie šios parapijos gyvenimo kasdienybę ir šventes ieškokite Dubingių bažnyčios Faceboo’k paskyroje.    

Kitos temos, kurios gali patikti